איך להוציא את המיטב מהמדפסת הטרמית שלך.

ראש ההדפסה מאפשר לנו להדפיס תוויות ברקוד בטכנולוגיית העברה תרמית. אך לעתים קרובות אנו שוכחים לטפל במרכיב אינטגרלי, זה ובסופו של דבר כישלון מוקדם בגלל הצטברות לכלוך בראש ההדפסה.
הסימן הראשון להצטברות הליכלוך הוא שורות בהדפסה. אם לא מנקים, הנזק הופך להיות קבוע והראש ההדפסה היקר יהרס מוקדם מדי.

 

כדי למקסם את חיי ראש ההדפסה התרמי שלך, עקוב אחר ההנחיות הבאות:

1. נקה את ראש ההדפסה שלך בכל החלפת ריבון. יצרני הציוד מקורי ממליצים להשתמש במגבוני אלכוהול איזופרופיל בכל החלפת ריבון. למרבה הצער, ניקוי הראש היא מטלה שגוזלת מספר דקות, אבל שומרת על חיי ראש ההדפסה ויכולה לחסוך לך אלפי שקלים על תיקון מדפסת בעתיד.

2. בדוק הגדרות - כאשר מפעילים רואים בעיות בהדפסה, הם משנים את את ההגדרות במדפסת ליותר הגדרה כהה יותר או חום גבוה יותר. הגדרות לא מתאימות תורמות לקלקול ראש הדפסה בטרם עת.

3. הריבון צריך להיות רחב מעט יותר מהתווית (כולל השוליים). הציפוי האחורי של הריבון אמור לכסות את כל שטח ראש ההדפסה. משום שהתווית הינה מחומר שוחק, וגורמת לבלאי מוגזם והרס מוקדם של ראש ההדפסה.

4. בכל מדפסת תרמית קיים חיישן השומר על המרווח בין חומרי ההדפסה לראש ההדפסה. אם אבק וחלקיקים מצטברים עליו, הצטברות זו עלולה לגרום לבעיות במדפסת ויכולה לגרום להפסקות בפעולות ההדפסה שלך. לפני התקנת ריבון חדש, השתמש מיכל אויר דחוס נקה קלות את החיישן. פעולה זו בכל פעם תעזור בהסרת כל האבק והשאריות שהשאיר הריבון הקודם.

5. הימנע מקמטים בריבון - קמטים נראים כמו קווים אלכסוניים אקראיים על ההדפסה שלך. הגורם הראשי לכך הוא חום גבוה מדי בראש ההדפסה, לכן הפעולה הראשונה שנדרש לבצע היא להנמיך את הגדרת החום בראש. וכמובן נדרש לוודא שהריבון נטען כראוי, מכווני הריבון מוגדרים כראוי, הלחץ של הראש מאוזן והשילוב של המדיה והסרט מתאימים אחד לשני.